.

חגורת יציבה לעמוד השדרה- הפיזיותרפיסט הצמוד שלך

מדוע חשוב להשיג יציבה טובה?

תמיכה לעמוד השדרה

מבנה עמוד השדרה איננו ישר, אלא בנוי מעקומות (קמור וקעור) , וזאת במטרה לאזן לחצים. עמוד השדרה בנוי מחוליות , כאשר תנועה בהן (באמצעות השרירים שמזיזים אותן) תורמת לתנועה הכללית של הגוף. התנועה סביב החוליות היא בתלת מימד (3 מישורי תנועה): כיפוף קדימה/פשיטה לאחור; תנועה מצד לצד ותנועה סיבובית (רוטציה). יציבה טובה משמעה-  השגת טווחי תנועה מלאים של החוליות בשלושת מישורי התנועה, ומניעת דפורמציות כמו: עקמת (סקוליוזיס), קיפוזיס, נוקשות והגבלה בתנועה. תנועה תקינה בחוליות הכרחית לתנועה תקינה של הגוף ללא כאב. 

הגנה על המפרקים

התנועה במיפרק מתאפשרת  בזכות הסחוס הבין מיפרקי: הדיסק. מבנה הדיסק רובו ככולו מים וג'לטין, ועם הגיל יש ירידה באחוז המים הכללי ובאחוז המים בדיסק (ולכן ירידה בגובה הכללי ונוקשות סביב המיפרקים) . בתנועות חוזרניות המעמיסות על הגב (כמו נהיגה/ ישיבה ממושכת)-עלול להיגרם גם לחץ על הדיסק והעצב, וכתוצאה מכך לכאב. 

יציבה טובה מאפשרת לנו להשיג את האיזון בין  תנועה  נכונה מצד אחד, ומצד שני לשמור מפני עומס ושחיקה של הדיסק הבין-חולייתי ולחץ על העצב - כך נצליח לשמור על הגוף לאורך שנים! 

 

מראה זקוף וחטוב

נכון שכשאתם מרגישים טוב אתם זקופים ומחייכים? לא סתם נאמר: "נפש בריאה בגוף בריא"

יש קשר ישיר בין גוף-נפש ומעבר למראה האסתטי, יציבה טובה וזקופה תאפשר לנו איכות חיים ובריאות טובה, הגנה טובה על האיברים הפנימיים (הריאות, איברי הבטן), זרימת דם טובה ובריאות לתאים, תחושת קלילות וחופש

לקבלת חגורת היציבה אליך עד הבית:

ב- 159 ש"ח (משלוח חינם) במקום 299 ש"ח 

קרן בושי- פיזיותרפיסטית מומחית, ממליצה על חגורת היציבה לעמוד השדרה:

 היתרונות בחגורת היציבה :

* אפקט הפרופריוספציה (proprioception)- החגורה בנוייה בצורה כזו שמתזכרת אותנו להזדקף ע"י תחושת מגע בשרירי היציבה סביב השכמות וחגורת הכתפיים

 * גם אם השרירים "מתעייפים" כמו בישיבה / נהיגה/הליכה ממושכת - נישאר זקופים ושרירי היציבה יעבדו בצורה מיטבית

* עבודת הנשימה תהיה יותר יעילה וטובה בזכות היציבה הזקופה- בית החזה יהיה פתוח יותר והתאים בגוף יקבלו חמצן והזנה

* שימוש בחגורת היציבה במהלך אימון הכושר (הליכה / ריצה / חדר כושר), ואפילו רק בזמן הנהיגה או הישיבה שלך במשרד - תבטיח יעילות בעבודה של שרירי היציבה ותוצאה מהירה בחיטוב הגוף וירידה בכאב.

* אם את/ה עומד/ת במטבח לבשל למשפחה - זו גם הזדמנות מצויינת להשתמש בחגורת היציבה

חגורת היציבה

*מותאמת לכל המידות (one size)

*קלה ופשוטה לשימוש 

*מספיק להשתמש שעה ביום 

*לא מהווה תחליף לאימון גופני

לקבלת חגורת היציבה אליך עד הבית:

ב- 159 ש"ח (משלוח חינם) במקום 299 ש"ח 

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.